slideup

DOG EXPO 2018 NITRA SLOVAKIA Z dnia 10 czerwca 2018

Jak co roku pojechaliśmy do Nitry na DOG EXPO 2018  na Słowację. Tym razem już z młodszym pokoleniem w Hodowli Nova Espera, czyli Eleonorą i Nene.
Eleonora przez ostatnie miesiące nie pokazywała się na wystawach więc ten wyjazd był jak najbardziej wskazany. Chociaż jeszcze stratowała w klasie szczeniąt to zdobyte doświadczenie wystawowe jest nieocenione.
W trakcie trzech kolejnych dni zmagań Eleonora otrzymała trzykrotnie ocenę wybitnie obiecującą i tytuł Nąjlepsze Szczenię.
Dodatkowo drugiego dnia wystawy przyznano jej Grand Prix Slovakia Puppy Winner oraz na koniec tytuł Championa Szczeniąt Słowacji.
Zdecydowanie obiecujący początek.
Wszystkie sędziowskie opisy były w podobnym tonie; suka mocnej budowy, dobre proporcje, PIĘKNA GŁOWA z pięknie osadzonymi uszami ,doskonały pigment, dobra( lub doskonała ) dolna i górna linia.
Musimy jeszcze popracować nad zachowaniem w ringu i postawą wystawową. Jeszcze więc sporo przed nami pracy.
Nene - wystartowała po raz pierwszy w klasie pośredniej dążąc tym samym do uzyskania tytułu Championa Słowacji. (Tytuł Młodzieżowego Championa Słowacji już mamy).
Nie było niespodzianek. Trzy razy ocena doskonała , trzy razy CAC, CACIB, BOB oraz Grand Prix Slovakia Winner 2018 .
Opinie sędziów zgodne z moimi oczekiwaniami : piękna głowa, doskonałe ucho, piękna klatka piersiowa, doskonałe kątowania, doskonały ruch , idealny wzrost, doskonała górna i dolna linia.
Jak zawsze wracamy z Nitry bardzo zadowoleni.

 

 

Powrót

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego.” - J. Billangs