slideup

DUO CACIB BRNO Z dnia 05 lutego 2017

Do Brna nie mogliśmy nie pojechać.
Walka o zwycięstwa niezbędne do uzyskania tytułów Młodzieżowego Championa Czech i Championa Czech to był tylko jeden z powodów.
Najważniejsza była dla mnie możliwość oceny moich psów przez francuskiego sędziego ( Goubie Jacques )  który sędziował w Brnie drugiego dnia wystawy czyli 5 lutego.
Bo kto zna tak perfekcyjnie rasę porcelaine jak nie Francuzi ? Ich opinia jest dla każdego hodowcy niezwykle istotna.
W pierwszy dzień wystawy sędziowała Viera Staviarska (SK) .
BONO  miał bezstresowy występ - był jedyny w swojej klasie. Sędzia bez zastanowienia przyznała mu tytuły BOJ , CAJC.
Swoją decyzję uzasadniła tak: "doskonały format, doskonała linia i głowa, ciemne oko, piękne ucho, prawidłowa linia szyi, prawidłowa głęboka klatka piersiowa, jeszcze wymaga wzmocnienia muskulatury przedpiersia (oczywiście, przecież to młody chłopak który dopiero nabiera muskulatury ciała), bardzo piękna mechanika ruchu."
Poetica w rywalizacji w klasach pokonała konkurencję otrzymując ocenę  doskonałą, a w rywalizacji o certyfikat piękności -  res. CACIB.
Po pierwszym dniu wracaliśmy usatysfakcjonowani.
W niedzielę 5 lutego przyjechaliśmy z nastawieniem, że będziemy walczyć o cenne punkty z nie mniejszym zaangażowaniem niż wczoraj.
I walczyliśmy.
To właśnie tego dnia  sędziował Goubie Jacques z Francji.
I oto jak nas ocenił;
BONO- "dobra postawa, na górnej granicy wzrostu ( to prawda , nasz BONO ma 59,5 cm - standard przewiduje 56-58 z tolerancją 2 cm wzwyż ), doskonała głowa i kark, doskonała górna linia, doskonała klatka piersiowa i kątowania, doskonały ruch". Tytuły BOJ , CAJC.
Jeśli ktokolwiek pomyśli, że byłam zawiedziona zastrzeżeniami w kwestii wzrostu BONO jest w błędzie. Francuzi w przypadku wyjątkowo pięknych egzemplarzy psów (a taki jest BONO) dopuszczają 2 cm nadwyżki. W trosce o doskonałe cechy, tak mało liczebnej jednak populacji rasy tego typu "defekt" jest drobnostką.
POETICA - "znakomity  egzemplarz, doskonała konstrukcja ciała, bardzo harmonijny ruch". W rywalizacji zarówno o CACIB  jak i BOB moja Poetica okazała się bezkonkurencyjna. Pokonała wczorajszych rywali i została zwycięzcą rasy. Sędzia pogratulował mi tak pięknej  suki. Pękałam z dumy.
Jestesmy w  połowie drogi do upragnionego Championatu.
Niewątpliwie wrócimy tu jeszcze w tym roku.

 

 

Zdjęcia z wystawy

 

 

 

 

Powrót

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego.” - J. Billangs